Davis cup na Vsetíně

IMG_0028_

CIMG2191_

CIMG2249_

V sobotu 12. 7. 2014 v rámci pořádání tradičního turnaje dospělých „ Kubiskova memoriálu“, který měl již své 50. opakování, dorazila do Vsetína nejcennější tenisová trofej „Davis cup“ a udělala radost široké sportovní veřejnosti. Během krásného sobotního dne se v tenisovém areálu TJ Zbrojovky Vsetín protočili stovky lidí, aby se na vlastní oči mohli podívat a vyfotit s pohárem. V areálu, který do příští sezóny projde velkou rekonstrukcí, panovala velmi příjemná atmosféra a akce byla hodnocena po všech stránkách jako vydařená.
K vidění byly také hodnotné zápasy samotného turnaje, který vrcholil v pondělí 14. 7. finálovým zápasem dvouhry mužů. Celkovým vítězem 51. ročníku ve dvouhře se stal Jan Lošťák (VSK VŠB-TU Ostrava), který ve finále ve třech setech 3:6,6:3,6:1 porazil Tomáše Prokopa (TC-MJ Tenis), ve finále čtyřhry ve třech setech nestačil zlínský pár Tomáš Hrabec, David Krčmář na dvojici Jan Kunčík (LTK Liberec), Lukáš Malík (VSK VŠB – TU Ostrava) 7:6,5:7, 0:1, o vítězi rozhodl až supertie- break.