Halový Oblastní přebor mužů a žen v Havířově

V dnech 18.11 – 20.11.2023 se uskutečnil v Havířově Oblastní přebor mužů a žen.

Hrálo se ve dvou areálech a to na TK Havířov a Tennis Hill Havířov, celkově na 5.kurtech.

Celkem se zúčastnilo 31. mužů a 24 žen.

V mužské dvouhře se do finále dostal Jan Klimas (TK Tennispoint FM) a Jan Jermář (TK Deza Valašské Meziříčí), ve velmi vyrovnaném finále byl nakonec šťastnější Jan Jermář , který vyhrál 2:6,6:3, 10:6

V mužské čtyřhře se přihlásilo 15.párů a do finále se dostali Jan Klimas (TK Tennispoint FM), Michal Fojtů (TJ Zbrojovka Vsetín) – Rudolf Ščudlík (Slovan Hranice), Jan Jermář (TK Deza Valašské Meziříčí), finále čtyřhry bylo opět velmi vyrovnané a nakonec se radovali z výhry dvojice Ščudlík,Jermář a to 6:4,6:7, 10:7. Za zmínku stojí vyzdvihnout pár Martin Tajdus a Jakub Hadrava (oba Slavia Orlová), kteří byli nejstaršími účastníky turnaje a i přesto se umístili na 3.místě ve čtyřhře a ukázali mladým klukům, že se s nim musí počítat.

V ženské dvouhře se do finále dostaly Gabriela Škrabalová (TK Precheza Přerov) a Valerie Hutková (TK Precheza Přerov). Vítězkou se stala Gabriela Škrabalová 6:1, 7:6.

V ženské čtyřhře se přihlásilo 9. párů a do finále se dostaly Aneta Pobořilová (TK Deza Valašské Meziřičí), Natálie Piteráková (TK Na Dolině) a Terezie Štveráková, Svobodová Michaela (Obě Městský tenisový klub Karviná).Po velkém boji hlavně v supertiebreaku zvítězila dvojice Pobořilová,Piteráková 6:1, 2:6,16:14.

Po celou dobu turnaje bylo možno sledovat skoré zápasu online přes stránky vistasportu.cz,

Během turnaje měli hráči a hráčky zajištěný pitný režim u všech kurtů.