Družstva Kluby

Jonathan Bauer Minitenis tour – léto 2012

I děti ve věku do 7 let již chtějí soutěžit, chtějí se zúčastňovat turnajů, chtějí zápolit a chtějí samozřejmě vyhrávat. Je to samozřejmě diskutabilní, hrát minitenis či ne, ale mnozí, i když později přestanou s tenisem, mají z dětství na turnaje nádherné vzpomínky. Někteří mají náskok, protože trénují od 3 let, jiní začínají později, v minitenise prohrávají, ale později vše lehce doženou – třeba naši reprezentanti – vítězové Davis Cupu. Naše „rožnovská“ Martina Hingisová to pinkala od 2 let, v 7 letech porážela amatérské „dospěláky“, to nijak slabé je nutné podotknout, již v 16 letech vyhrála Australia Open, potom další Grand Slamy a po dvacítce skončila. Je však jiná doba trochu. Její maminka totiž tehdy přesně věděla s čím novým přijít na tenisový světový trh a uspět.

Dnes ten prostor pro novum není, je to jen o tvrdé tréninkové dřině. A ti kteří vydrží zdravotně a psychicky, ti vyhrávají.
Ale zpět k Jonathan Minitenis Tour, určitě je třeba vyzdvihnout účast všech dětí i rodičů, začínali jsme skoro za mrazu a větru na začátku května, všichni bojovali do posledního míče. Hodně hráčů, kteří hráli na Tour, nakonec hrálo i na Mistrovství České republiky v Praze na Štvanici. Výkony byly skvělé, někdy neuvěřitelné, bohužel chování rodičů někdy pod úroveň. Ať se na mne nezlobí.

Odehrálo se během léta 6 turnajů včetně finalového, za skvělé účasti. Celkově se Tour zúčastnilo více jak 50 dětí.
Vítězem celého seriálu se stal rožnovský Daniel Vašenka, který ve finalovém turnaji zvítězil nad Adamem Jechem po boji 2:1 na sety. Adam, vynikající talent a o rok mladší, skončil nakonec celkově třetí. V utkání o 3.místo zvítězil stále se lepšící Filip Kremser nad Kristýnkou Tománkovou 2:0, ta však nakonec díky předchozím výborným výsledkům skončila celkově druhá a Filip byl celkově 4. Daniel získal také mj. poukaz na tenisové soustředění v Turecku pořádané každoročně TK Radegast.
Hodnotné ceny – bagy od firmy Jonathan všichni obdrželi až do 6. místa. Poháry pro všechny turnaje věnovala firma Bauer, obrovské poděkování oběma firmám patří za podporu dětského tenisu. Děkuji všem zúčastněným, že nám dávají důvěru a síly pro děti pracovat.