Družstva Kluby

JUNIOR DAVIS CUPU 2019

Podvacáté se na přelomu listopadu a prosince sešly v Pelhřimově výběry tenisových krajů k JUNIOR DAVIS CUPU 2019. Severomoravský tým reprezentovaný Danielem ROJÍČKEM, Václavem HRUBÝM a Adamem HORÁKEM byl nasazen jako čtvrtý a hned v prvním kole jsme dostali za soupeře v pořadí “pátého” ze Severu Čech, rozpoutal se ohromný boj, po kvalitním výkonu Hrubého jsme vedli, v souboji jedniček Rojíček nestačil na druhého hráče CŽ Čepelíka a rozhodnout musel supertiebreak čtyřhry a výborný tenisový moment za stavu 8:6 nás posunul do té “úspěšnější” poloviny hracího plánu, tedy PLAY-OFF.
Štěstí, které jsme měli v předchozím utkání se nám v semifinále bohužel vyhnulo a po podobném průběhu, kdy Hrubý po excelentním výkonu přehrál 4/6, 6/2, 6/3 Ladmana a Rojíček nestačil na skvělého Komínka, zápas dospěl do rozhodujícího tiebreaku čtyřhry, …. 4/10.
Poslední hrací den nás čekal souboj o třetí místo s Plzní a velmi kvalitní dvojicí Psota-Kotrc, naše kluky a bohužel i jejich výkon poznamenaly zdravotní indispozice a Horák musel ve druhém setu vzdát Kotrcovi, statečně se rval (v možná nejlepším zápase turnaje) Hrubý s Psotou, ale po dvou hodinách padl 2/6 ve třetím setu.
Čtvrté místo je potvrzením našich ambicí, ale pole bylo vyrovnané, mohli jsme hrát finále stejně jako zápas o 7. místo, byli jsme jednotný a kompaktní tým, všichni pro úspěch udělali maximum, Vašek Hrubý si zaslouží za výkony ve dvouhrách plné absolutorium.