Družstva

Junior Fed Cup v Rakovníku 25.-27.12.2023

Junior Fed Cup v Rakovníku 25.-27.12.2023

Sestava:

1. HÝBNEROVÁ NELA /20/82
2. HRAZDÍLKOVÁ ELIŠKA /20/96
3. KOLAŘÍKOVÁ ŠTĚPÁNKA /20/97

Soustředění organizované severomoravským tenisovým svazem konané v polské Bytomi, které hráčky absolvovaly týden před odjezdem do Rakovníku, bylo velkým přínosem.
Bylo to hned znát, ať co se už týče týmové atmosféry a spolupráce, která se odehrávala na trénincích, rozcvičkách, rozehrávkách, tak při vypjatých momentech v utkáních proti týmům z celé České republiky.
Do úvodního kola jsme byli vylosováni proti Jižní Moravě, kteří nás odsunuli na boj o 5 až 8 místo.
Kolaříková Štěpánka byla kousek od vítězství nad Jersákovou Julii 6/4, 0/6, 5/10 v supertiebreaku a Hýbnerová Nela, ač s Terezou Vychodilovou držela krok, přesto ji nestačily síly na ukončení bodu a několikrát na uzavření gemu 0/6, 0/6. Čtyřhra se taktéž nezadařila, Hrazdílková Eliška spolu s Štěpánkou proti Vychodilová, Vomelová 5/7, 2:0 scr. Štěpánka utrpěla zranění ramene.
Druhý den proti Jižním Čechám bylo vše podstatně lepší. Hrazdílková Eliška proti Fiedlerové odvrátila 5 mečbolů a tak za stavu 4:9 v supertiebreaku vyhrála 7 bodů v řadě za sebou a vyhrála! 6/4, 3/6, 11/9. Hýbnerová Nela proti Votavové hrála první set bezchybně 6/0, a druhý vybojovala 7/6.
Dnes o 5 a 6 místo nastupujeme proti Východočeskému kraji.
Hrazdílková Eliška vstoupila do utkání zodpovědně proti Pochobradské a tak i zápas zakončila 6/0, 6/0.
Hýbnerová Nela nestačila na Dudelovou 4/6, 3/6 a tak o 5. místo rozhodla čtyřhra ve, které nastoupily hráčky Hrazdílková Eliška se Štěpánkou Kolaříkovou proti Dudelová, Klimešová. Naše děvčata vyhrály 6/2, 6/0 a to znamená, že na Moravu vezeme 5. místo.

Jako kapitán jsem byl spokojený se spolupráci se severomoravským tenisovým svazem, který výpravu připravil a navíc pro hráče zajistil skvělé podmínky a zázemí v Rakovníku. Tímto bych za celý tým poděkoval za příležitost reprezentovat náš severomoravský kraj a za zkušenosti, které si vezeme s 5. místem domů.

Kapitán výpravy juniorského Fed Cupového týmu
Pavel Huťka