Družstva

Junior Fed cup

Severní Morava – Severní Čechy

Sára Sedláčková – Barbora Blažková
Na kurtu se sešly dvě vyrovnané hráčky s podobným stylem hry. Sára dotáhla první set, kdy na začátku utkání dotahovala a v koncovce byla o něco více trpělivější a set získala pro sebe. Do druhého setu nastoupila lepe Sara, kde vedla 2-0, 3-1, 4-2. Pak však soupeřka zacala hrat rychleji a agresivněji a set otočila.
Utkáni rozhodoval super tiebreak, kde naše hráčka chytla začátek a získala naskok 6-1, pak rozhodl balon dlouhá výměna na 7-5 a super tibreak dopadl v nás prospěch 10-6. Utkání trvalo 2.15.

Tereza Pěnčíková – Gabriela Šulcová
Utkání kde na sebe narazily dvě rozdílné typy hráček. Tereza v prvním setu 3-1, do té doby hrála svůj rychly tenis, soupeřku nutila k chybám, chodila si pro body. Z ničeho nic od svého stylu upustila dostala soupeřku zpět do hry a v dlouhých výměnách tahala za kratší konec. Set nakonec nedopadl a po boji 4-6. Do druhého setu nastoupila Tereza stejně jako do prvního, hrála svůj tenis. V koncovce 2. setu Gabriela jestě stav srovnala, nicméně 7-5 pro nás.
Utkání opět rozhodoval supertiebreak kde se Tereze nepovedl nástup tusím 1-5 , pak jestě stažení na 5-7, ale na vice uz nebylo. Utkání trvalo přes 2 hodiny.
Rozhodoval zápas čtyřher kde nastoupily hráčky co hrály singla. 3-6,5-7.
Severní Morava – Jižní Čechy
Minarovičová Linda – Votavová Hana
Utkání dvou hráček ročníku 2012. Linda nastoupila do utkání jako velky favorit. Vyhrála 2-0, urověn utkání velice slábá z obou stran. Plno chyb. Lindě jsem po zápase řekl, na čem pracovat.
Sedláčková Sára – Šebestíková Tereza
Jednoznačný favorit Sára, svou roli splnila, to co jsem ji na lavičce říkal, splnila. Výhra 2-0.
Čtyřhra už se hrála jen z povinnosti, Tereza s Lindou vyhraly 2-0.
Severní Morava – Vychodní Čechy
Sára Sedláčková – Korencová Hana
Utkání podobnych hráček. Sára nastoupila do zápasu hodně bojácně, hned prohrávala, byla odevzdana . Az po duraznější domluvě na lavičce se zvedla měla na 5-3 a za stavu 6-5 setball. První set nedopadl 6-7. Druhý set se hráčky tahaly o každy gem první 4 gemy se snad hraly 40 min. Bohužel rozhodovala i fyzycka zdatnost a ta byla na straně hostující hráčky. Set nedopadl 3-6.

Pěnčíková Tereza – Jančaříková Anna
Troufám si říct, nejlepší zápas celého fed cupu. Hrál se rychly tenis z obou stran. První set Tereza 6-1, nepustila hostující hráčku k ničemu. Ve druhém setu rozhodoval zčátek, Tereza začla nesmyslně řešit každy balon co prohrála. Panika … za stavu 3-2 nevyužila šance a to rozhodlo. Set nedopadl 4-6.
Tiebreak slabší začátek, 4-6 pak neskutečný výměny a 8-6 otočka a otočka z druhé strany 8-10.