Družstva Kluby

Memoriál Zdeňka Kocmana družstev mini a babytenisu

SC Ostrava (babytenis) a Tenis Vsetín (minitenis) postupují na mistrovství republiky družstev 2017

V sobotu 2. 9. 2017 v tenisovém areálu TK Precheza Přerov proběhl Moneta Kids Day- memoriál Zdeňka Kocmana – X. ročník finálového turnaje družstev v babytenisu a minitenisu Severomoravského tenisového svazu. Do Přerova se na 25 antukových dvorců a 4 betonové mini dvorce se sjelo 32 družstev v kategorii babytenis a 7 družstev v kategorii minitenis s cílem bojovat o celkové prvenství s právem startu na MČR příslušné kategorie.Snad i letos přerovští pořadatelé uprosili počasí a ačkoliv téměř všude po okolí pršelo v Přerově bylo sice celý den zataženo,ale déšť se neobjevil.Zato se objevilo přibližně 200 malých bojovníků ,kteří po celý den v areálu TK Precheza Přerov sváděli urputné boje.

Ve finálové skupině o postup na mistrovství republiky družstev 2017 v kategorii babytenis bojovali družstva TK Precheza Přerov A, SC Ostrava A, TK Na Dolině A a Tenis Vsetín A. V prvním semifinále Ostrava přehrála Vsetín 7:3 a ve druhém semifinále stejným výsledkem 7:3 Přerov porazil TK Na Dolině.

Zápas o 3. Místo- Valšské derby- mezi Dolinou a Vsetínem byl velmi vyrovnaný, po dvouhrách vedl Vsetín 5:3, ale na konec bronz spadl do klína Dolině, která vyhrála obě čtyřhry, srovnala na 5:5 a v součtu odehraných her 41:39 brala třetí místo.

V podobném duchu se odehrál i finálový zápas mezi Ostravou a Přerovem, kdy ukazatel skóre skončil 5:5. Musely se počítat jednotlivé hry, ve kterých byli o kousek vepředu a šťastnější (46:43) hráči SC Ostrava. Zklamaný domácí Přerov o 3 gamy skončil na 2. místě.

Vítězné družstvo SC Ostrava hrálo v sestavě: Karolína Ondrášková, Nikolaos Papavasiliu, Adéla Fichnová a Ondřej Klimša, kapitánem družstva byl Jan Fichna.

V kategorii minitenis se bojovalo ve dvou skupinách o postup do semifinálových duelů a celkové vítězství. Do semifinále se probojovala družstva Tenis Vsetín, TK Deza Valašské Meziříčí, TK Precheza Přerov a VD Start Ostrava A.

Tenis Vsetín ve valašském derby přehrál TK Deza Valašské Meziříčí 3:1, ve druhém semifinále VD Start Ostrava porazil Přerov. V zápase o 3. místo bylo šťastnější družstvo TK Deza (3:2) a bralo bronz. Finálový zápas mezi Vsetínem a Ostravou byl velmi emotivní a snesl vysokou kvalitu s konečným výsledkem 3:1 pro Tenis Vsetín, který po 2 letech opět slaví postup na mistrovství republiky.

Vítězné družstvo Tenis Vsetín hrálo v sestavě: Jakub Palacký, Adina Pohanková, Kristýna Přikrylová a Šimon Hanzal, kapitánem družstva byl Vladislav Palacký.

Co říci na závěr?Předně je třeba poděkovat především přerovským organizátorům nejenom za výtečně připravenou organizaci,spojenou s celodenním cateringem pro hráče,včetně pitného režimu,ale také všem klubům Severomoravské tenisové oblasti,kteří se zúčastnili nejenom finálové části v Přerově,ale hlavně základních kol této soutěži v kterých bojovalo celkem rekordních 72 babyteamů.Letos jsme hráli již X.ročník této soutěže,při krátkém poohlédnutí zpět,když v prvním ročníku startovalo 18 družstev,jsme ušli společně kus cesty.Troufáme si říci,že náš finálový turnaj je opravdu festivalem dětského tenisu nejenom u nás,ale zřejmě i v celé Evropě.Shromáždit cca 200 dětí a jednou tolik rodičů je určitě velký úspěch na který jsme právem hrdi.Není to však jenom o tenise,ale především o klubové atmosféře,které jednotlivé zápasy přinášejí.Samozřejmě jsme rádi,že se vracejí do funkcí kapitánů těchto družstev trenéři,kteří napomáhají rychlému spádu celého klání.Nicméně nejsou to pouze úspěchy a chvála,musíme se trošku pozastavit pro další rok nad budoucností minitenisu,kde bohužel nám počty startujících klesají,ale jsme přesvědčeni,že v dobré spolupráci s kluby toto zvládneme.

Všechno výše uvedené bychom nebyli schopni organizovat bez pomoci partnerů a sponzorů.Proto touto formou děkujeme vedení Moravskoslezského kraje za poskytnutý grant,vedení ČTS,SmTS,firmě Tecnifibre,Poháry Bauer a všem ostatním,kteří nám již dlouhodobě pomáhájí.