Družstva Kluby

Neúspěch družstva SmTS na Davis Cupu MŽ v Pelhřimově

Ve dnech 30.11 – 1.12 se v Pelhřimově konal Junior Davis Cup. Severomoravský kraj reprezentovali Matěj Pospíšil (Tk Precheza Přerov), Martin Postupa ( Tk Slavia Orlová), Václav Hrubý (Tk Precheza Přerov.
V 1. kole jsme se utkali s výběrem Východočeského kraje.
K prvnímu utkání dvouhry nastoupil Martin Postupa proti Drápelovi. Po velice nervózním vstupu do utkání, kdy soupeř nehrál nic extra a náš hráč bojoval celý zápas vlastně jen sám se sebou prohrál 1-6, 3-6.
Ve druhém souboji jedniček obou výběrů jsme viděli krásný a hlavně dlouhý zápas. Po prohraném prvním setu, kdy soupeř zahrál nad své možnosti, se Matěj Pospíšil herně zvedl a druhý set otočil ve svůj prospěch. Stejně tak začal i set třetí, kde vedl 4-1 a 5-3 a měl na soupeřově podání tři matchbaly. Bohužel neproměnil, nebyl dostatečně důrazný a soupeř byl v těchto momentech odvážnější a zápas bohužel otočil ve svůj prospěch.
Škoda troufám si říct, že kdyby bylo po singlech 1-1 tak bychom ve čtyřhře měli navrch a celé naše účinkování na této akci by bylo hodnoceno pozitivně.
Ve čtyřhře výhra 2-1 na sety. Postupa/Hrubý.

Skupina o 5.-8. místo
Zápas se  Západočeským krajem
Utkání se Západočeským krajem začaly dvojky obou výběrů. Martin Postupa začal svůj druhý zápas na Junior Davis Cupu lépe než svůj první. Oba hráči byli na kurtu nervózní, bylo zde spoustu emocí, škoda jen, že převažovaly ty negativní. Oba sety se rozhodovaly v koncovce, kde byl herně i psychicky lepší soupeř.
V zápase obou jedniček výběrů jsme opět viděli krásný, dlouhý a dramatický zápas. Po vyhraném prvním setu, měl Matěj Pospíšil šance i v setu druhém, který mu nešťastně utekl v koncovce. Ve třetím setu rozhodla větší odvaha a vůle zvítězit. Soupeř hned od začátku vedl a průběh třetího setu kontroloval. Dostal se do vedení 3-0, 4-2, ač se Matěj snažil a bojoval na zvrat ve třetím setu mu chyběly jak fyzické, tak i psychické síly.
Ve čtyřhře výhra 2-1 na sety. Postupa/Hrubý

Utkání o 7-8. Místo
Zápas s Jihočeským krajem
V zápase dvojek proti sobě nastoupili Postupa- Bayo. Martin neměl dobrý vstup do utkání, kdy opět bojoval sám se sebou. Za nepříznivého stavu 2-5 v prvním setu, začal hrát více agresivně a snažil se hrát více dopředu. Postupně získával v utkání převahu a zápas dovedl do vítězného konce.

V zápase jedniček nastoupil Matěj Pospíšil a už od začátku bylo vidět, že je soupeř lepší. Body si vyhrával zejména větší aktivitou, dravostí a hrou dopředu. Na Matějovi bylo vidět, že už mu dochází síly. Po nevydřeném výkonu prohrál 0-2.

Čtyřhra prohra 2/0, velice vyrovnaná čtyřhra, kdy nám opravdu chybělo štěstí 5-7, 4-6. Z 10 no/ad gamu, jsme vyhráli jen 2 a to rozhodlo.