Kluby

Seminář Tenis dětem

V sobotu 6.4. se konalo školení Tenis Dětem v areálu Ridera Sport, Ostrava-Vítkovice. Jednalo se druhý jarní termín, který navazoval na školení na TK Sparta Praha o týden dříve. Seminář pro Moravu a Slezsko byl zaměřen na průřez všemi kategoriemi Tenis Dětem – Modrá, Červená, Oranžová i Zelená úroveň, aby účastníci dostali celistvý přehled o fungování projektu. Dorazili účastníci nejen ze Severomoravského ale i Jihomoravského a Východočeského kraje.

Úvodním slovem zahájil školení Martin Hynek, viceprezident Českého tenisového svazu a zároveň předseda Severomoravského tenisového svazu. Dopolední program byl nabitý sérií přednášek v podání Jany Strniskové, hlavní metodičky projektů ČTS. Posluchači se tak mohli dozvědět ucelené informace o práci s dětmi ve věku 4-9 let, kterým se projekt Tenis Dětem věnuje a načerpat inspiraci pro práci s nimi v jejich klubu.

Po polední pauze následovala přednáška od manažera projektu Tenis Dětem Ondřeje Vaculíka, který posluchačům přiblížil samotné fungování projektu i včetně novinek a vize do budoucna. Celé školení uzavřela praktická část na dvorci pod taktovkou Jany Strniskové a Alice Riklové, které účastníkům představili konkrétní cvičení a ukázku na dětech z klubu SK Vítkovice 1926 – Ridera.Další seminář se chystá opět na podzim, kdy bude na řadě školení zaměřené detailně na Modrou a Červenou úroveň.

Od roku 2025 by nynější rozvržení Minitenis a Babytenis mělo nahradit právě barevné rozdělení Červená (Minitenis), Oranžová (Střední dvorec) a Zelená (Babytenis) úroveň dle barev jednotlivých tenisových míčů pro děti, což je světově osvědčený koncept. Projekt Tenis Dětem v tomto systému pracuje a podporuje příliv nových dětí do tenisu. K dnešnímu dni za rok a 2 měsíce od spuštění kampaní na sociálních sítích oslovil celkem 1987 rodičů, kteří projevili zájem o projekt Tenis Dětem v partnerských klubech po celé České republice. V současné chvíli je v projektu zapojeno na 60 klubů a měsíc co měsíc se rozšiřuje o nové partnery.

Aktuální dění v projektu můžete sledovat na sociálních sítích – Instagram a Facebook. V případě zájmu o spolupráci se můžete do projektu i vy. Stačí vyplnit formulář na webových stránkách Tenis Dětem.