Družstva Kluby

Sm. TS Tour 2023

Minitenis TOUR Sm.TS Ostrava.

V hezkém tenisovém areálu Valašskomeziříčské Dezy se v sobotu odehrál minitenisový turnaj čtyřčlenných dtužstev. Byl to první turnaj TOUR Sm.TS letošního roku. Další bude 25.3.2023 hostit havířovský Tennis Hill. Domácí tenisový klub Deza připravil turnaj s velkou pompou a valašskou pohostinnost zase lze označit jako opravdu prvotřídní, super polévka pro všechny hráče zdarma, poháry pro každého hráče prvních třech týmů a taky medaile a diplomy. Stínem tohoto tunaje byla velmi malá účast startujících družstev. Šest družstev je na naši oblast opravdu velmi málo. Škoda, Sm.TS vypsal pro vítězné družstvo této Tour 2023 10 000,- prémii. Kladu si otázku: Je tato malá účast nějaká krize, nebo snad nezájem klubů, či málo tenisových nadějí v klubech?? Odpověď nám zřejmě dá příští turnaj této Tour na havířovském Hillu.
Družstva byla rozlosována do dvou skupin, hrálo se systémem každý s každým. Následně se hrálo SF o třetí místo, finále a taky utkání o páté místo. Suverénem turnaje bylo „A“ družstvo přerovské Prechezy, které nepoznalo hořkost porážky. Ostatní družstva byla přece jen vyrovnanější. Druhé místo obsadilo družstvo Startu Ostrava, třetí skončilo družstvo vsetínské Zbrojovky. Toto družstvo si zaslouží velkou pochvalu a uznání, soutěž hrálo pouze se třemi hráči, proto v každém utkání než vlastně začalo, už prohrávalo 0 : 2!! Čtvrté místo obsadilo družstvo havířovského Tennis Hillu, pátá skončila rezerva Přerova a šestá domácí Deza.