Jednotlivci Kluby

V Šumperku se uskutečnil celostátní tenisový turnaj kategorie „B“ – starších žákyň

Tenisový areál v Šumperku hostil ve dnech 2. – 5. srpna z pověření Severomoravského tenisového svazu, celostátní tenisový turnaj starších žákyň, kategorie „B“. Akci zorganizovala šumperská T.J. Sokol.

Turnaje se zúčastnilo dvaatřicet dívek ve věku deset až čtrnáct let. Po rozlosování, které se uskutečnilo ve středu 1. srpna, dívky nastupovaly k zápasům prvního kola ve čtvrtek 2. srpna. Dle předpokladu postoupily do dalších kol nasazené hráčky s nejvyšším bodovým ohodnocením na základě umístění v celorepublikovém žebříčku.

Ve čtvrtek bylo v prvním kole odehráno šestnáct utkání a osm utkání druhého kola ve dvouhře. Ve stejný den byla rozehrána první kola ve čtyřhrách.

Šumperk - tenisový turnaj starších žákyň foto: F. Porteš

Hrálo se za tropického počasí a některé hráčky strávily během dne v součtu až sedm hodin čistého herního času na dvorci. Pořadatel turnaje zajistil mimo stravování i pitný režim. Hráčky samoobslužně doplňovaly minerály iontovými nápoji v průběhu celého dne.

V pátek soutěžící dívky odehrály čtvrtfinálové a semifinálové zápasy ve dvouhře. Závěrem dne dohrály semifinálové a finálové zápasy čtyřhry.

Šumperk - tenisový turnaj starších žákyň foto: F. Porteš

Vzhledem k panujícím vysokým teplotním podmínkám, byla utkání pro všechny velmi náročná. Tenistky na této hráčské úrovni jsou však na tolik trénované a odolné, že se nevyskytl žádný zdravotní problém.

Třetí hrací den nastoupily k finálovému utkání dvouhry dívek dvacetibodová Cinková Natálie a patnácti bodová Mičolová  Nela.

Šumperk - tenisový turnaj starších žákyň foto: sumpersko.net - M. Jeřábek

Vítězkou se po zásluze ve dvousetovém zápase stala Cinková Natálie, která v předešlém ročníku obsadila na šumperském turnaji druhé místo.

Šumperk - tenisový turnaj starších žákyň foto: sumpersko.net - M. Jeřábek

Stejného umístění dosáhla i se svou spoluhráčkou Barborou Jelínkovou, první nasazenou hráčkou turnaje.

Šumperk - tenisový turnaj starších žákyň foto: sumpersko.net - M. Jeřábek

Zástupce pořadatele turnaje předal hodnotné ceny dvanácti hráčkám – semifinalistkám a finalistkám utkání dvouher a čtyřher. „Šumperský turnaj má již v této podobě tradici. Těší nás příznivé hodnocení soutěžících dívek i jejich rodičů. Podařilo se nám oslovit atraktivní podporovatele soutěže. Věřím, že nás Severomoravský tenisový svaz osloví i v příštím roce,“ uvedl starosta T.J. Sokol Šumperk František Porteš.