Jednotlivci

MČR – Dorostenci na TK Deza Valašské Meziříčí

V termínu 18.3. – 21.3.2023 se na kurtech Tenisového klubu DEZA Valašské Meziříčí odehrálo Mistrovství České republiky dorostenců. Nejvýše nasazeným hráčem byl Marek Pazdera (TK Slavia Plzeň), který svoje postavení potvrdil a bez ztráty jediného setu si došel až pro titul mistra České republiky dorostenců. Ve finálovém souboji porazil druhého nasazeného hráče Jonáše Kučeru (LTK Liberec) ve dvou setech (6:0, 6:2). Na třetím místě se umístili Jakub Vrba (TK Sparta Praha) a Jan Klimas (TK TENNISPOINT FM).

Svou pozici dvou nejvýše nasazených hráčů potvrdila dvojice Kučera-Pazdera i ve čtyřhře, kde se radovali z titulu po napínavém finálovém souboji proti dvojici Vacula-Krupa (6:0, 6:7 (3), 1:0 (10). Marek Pazdera tak získal na letošním mistroství ceněný double. Třetí místo obsadily dvojice Stauch-Leipner a Brill-Klimas.

Pro medailisty ve dvouhře byly připraveny poháry a ceny od společnosti Apple v hodnotě 25 tisíc korun. Všichni hráči měli během celého turnaje zajištěno pití a ovoce.

Děkujeme všem hráčům za krásný tenis po celé turnaj. Za hladký průběh celého MČR tímto děkujeme vrchnímu rozhodčímu Josefovi Vlkovi, řediteli turnaje Dušanovi Křesalovi, doktorce MUDr Haně Berdychové a Žanetě Pavelkové, která se starala o pohodlí hráčů po celý turanj a také všem umpirovým rozhodčím. Vybrané zápasy byly k vidění živě díky přenosům Vista Sport, kteří také umožnili sledovat skóre všech zápasů online.

Poděkování patří také dlouhodobým partnerům a podporovatelům Tenisového klubu DEZA Valašské Meziříčí, kterými jsou společnost DEZA, a.s., město Valašské Meziříčí a Zlínskému kraji, kteří také podpořili pořádání tohoto turnaje.