Jednotlivci Kluby

Mistrovství České republiky starších žáků 2020

Ve dnech 11.8.-16.8.2020 se v Tenisovém klubu DEZA Valašské Meziříčí konalo Mistrovství České republiky starších žáků, které do Valašské Meziříčí zavítalo po dlouhých 21 letech, když jej v roce 1999 vyhrál místní rodák Tomáš Berdych.
Turnaj začal již pondělním losováním, které měl na starosti vrchní rozhodčí turnaje Josef Vlk a proběhlo za účasti několika hráčů. V úterý tak již mohla začít první kola mistrovství. Před startem prvních kol turnaje dostali všichni hráči dárkové tašky od města Valašské Meziříčí a společnosti DEZA, a.s., která je hlavním sponzorem klubu a která také věnovala věcné ceny pro medailisty turnaje. Na každý zápas byl delegován rozhodčí a pro hráče bylo připraveno občerstvení. Po celý týden byl k vidění opravdu hezký tenis, který jenom potvrdil že se jedná o nejlepší tenisty v republice v kategorii starších žáků.
Do nedělního finálového zápasu se probojovali dva nejvýše nasazeni hráči turnaje Petr Brunclík a Kryštof Švojgr, kteří tak potvrdili svou pozici. Ve finálovém utkání měl navrch Petr, který si nakonec i došel pro vítězství v celém turnaji a získal titul mistra České republiky starších žáků pro rok 2020. Petr celým turnajem prošel bez ztráty jediného setu a vítězství si zcela jednoznačně zasloužil. Navíc spolu s Denisem Petákem ovládli i čtyřhru a Petr tím zkompletoval na mistrovství ČR cenný double. Druhé místo ve čtyřhře obsadila dvojice Hanzelín-Švojgr.
Páteční den turnaje se nesl nejen ve znamení semifinálových soubojů ve čtyřhře, ale i slavnostního otevření nové tenisové haly v areálu Tenisového klubu DEZA, které proběhlo za účasti dvojnásobného daviscupového vítěze a jednoho z nejlepších českých tenistů Tomáše Berdycha. Tomáš nakonec předal medaile a věcné ceny poraženým semifinalistům čtyřhry.
Na závěr bychom chtěli pogratulovat vítězům a poděkovat hráčům za krásný tenis a také všem, kteří se na pořádání mistrovství České republiky podíleli. A v neposlední řadě i Českému Tenisovému Svazu, který nám dal důvěru pořádat tento turnaj. Doufáme, že se všem hráčům u nás líbilo a že se znovu potkáme i v příštím roce.